Lipanj 2018.

  • 02. 06. - RAB BIG4 MTB UCI MARATHON
  • 03. 06. - Alpe-Adria Triatlon , Rab 2018
    - od 13:00 sati - start  u uvali Padova 1
  • 04. 06. - Miomirisni dani - Dani smilja - od 04. do 06.06.
  • 16. 06. - Otvorenje izložbe Sanje Jureško
    - 21:00 sat - Galerija Pik, izložba ostaje otvorena do 05.07
  • 20. 06. - Koncert Ansambla Venator
    - 21:00 sat - Trg sv. Kristofora
  • 20. 06. - Međunarodna  likovna kolonija u galeriji Paradiso - od 20.06. do 26.06. - galerija Paradiso
  • 21. 06. - Svečano otvaranje  Rapskih glazbenih večeri - Ansambl za ranu glazbu "Canso"
    - 21:00 sat - crkva sv. Križa
  • 21. 06. - Kantuni - od 21.06. do 24.06.
  • 22. 06. - Obilježavanje 50. obljetnice bratimljenja Grada Raba i Castella San Marino
    - od 22.06. do 25.06.
  • 22. 06. - Prijateljska malonogometna utakmica, Hrvatska – San Marino, u čast 50. obljetnice bratimljenja Grada Raba i Castella  San Marino - Sportski centar Rab
  • 22. 06. - Dan antifašizma - poseban program
  • 23. 06. - Ribarska fešta - Barbat
    - 20:00 sati - Vela riva, Kaštel
  • 25. 06. - Dan državnosti - posebni program
  • 25. 06. - Viteški turnir prijateljstva Udruge rapskih samostreličara i Federazione Balestrieri Sammarinesi povodom 50. Obljetnice bratimljenja
    - 20:30 sati - Trg Sv. Kristofora
  • 25. 06. - Izložba radova 51. Saziva likovne kolonije u galeriji Paradiso - od 25.06. do 24.07.
    - galerija Paradiso
  • 26. 06. - Miomirisni dani - Dani lavande - od 26. do 28.06.
  • 28. 06. - Rapske glazbene večeri - ''Alisios camerata'' - Mia Elezović (klavir), Vlatka Peljhan (violina/viola), Bruno Philipp (klarinet) i Antonije Hajdin (cello)
    - 21:00 sat -  crkva sv. Križa
  • 29. 06. - Koncert Duo Balyk
    - 21:00 sat, Prostor sv. Ivana Evanđeliste
  • 29. 06. - Blagdan sv. Petra i Pavla - ”Petrova”
    - zabavni program u turističkom mjestu Supetarska Draga

Srpanj 2018.

  • 05. 07. - Rapske glazbene večeri - "Duo Varga" - Nadja Varga Modrić (glasovir), Zia Varga (violončelo)
    - 21:00 sat – Crkva sv. Križa
  • 06. 07. - Rapsko likovno ljeto - otvorenje izložbe Site-specific instalacija Ivana Marušića Klifa
    - 21:00 sat - Galerija Pik, izložba ostaje otvorena do 22.07.
  • 07. 07. - Ribarska fešta - Barbat
    - 20:00 sati - Vela riva, Kaštel
  • 09. 07. - Miomirisni dani - Dani ružmarina i lovora „FELIX ARBA“ - od 09. do 11.07.
  • 12. 07. - Rapske glazbene večeri - „Duo Sforzato“, Ante Krpan ( klarinet), Ivan Pernicki (klavir)
    - 21:00 sat - Crkva sv. Križa
  • 13. i 14. 07. - Jardin fest
    - Park Dorka
  • 14. 07. - Ribarska fešta - Kampor
    - 19:00 sati - boćalište, Punta Kampora
  • 14. 07. - Ribarska fešta - Supetarska Draga
    - 19:00 sati, Supetarska Draga, Malin
  • 16. 07. - Blagdan ”Karmenica”
    - zabavni program u turističkom mjestu Barbat
  • 17. 07. - Kazališna predstava "OtpisaNE" - Teatar Moruzgva
    - 21:30 sati, Ljetno kino Rab
  • 19. 07. - Rapske glazbene večeri - Evelin Novak (sopran) i Tanja Vukelić (harfa)
    - 21:00 sat - Crkva sv. Križa
  • 22. 07. - Viktor Vidović (gitara)
    - 21:00 sat - Park Dorka
  • 24. 07. - Koncert Vitomira Ivanjeka
    - 21:00 sat - Crkva sv. Križa
  • 25. 07. - RABSKA FJERA - Blagdan sv. Jakova
    - 21:30 sati - svečanost otvorenja petnaeste Rabske fjere - Trg sv. Kristofora
  • 25. 07. - Izložba radova pod nazivom „Boje Raba“ - od 25.07. do 20.08. - Galerija Paradiso
  • 26. 07. - RABSKA FJERA - Blagdan sv. Ane
    - 21:00 sat - Srednjovjekovni sajam zanata i radionica - Trg Slobode i Kaldanac
  • 27. 07. - RABSKA FJERA - Blagdan sv. Kristofora, zaštitnika grada Raba
    - 09:00 sati - Procesija s relikvijama sv. Kristofora - Katedrala Uznesenja Marijina
    - 21:00 sat - Viteški turnir u čast sv. Kristofora
    - 00:00 sati - vatromet - luka Rab
    - 00:10 sati - zabavni program band High on Heels do jutarnjih sati - Trg Municipium Arba
  • 31. 07. - Ton Risco  European Quartet
    - 21.30 sati - Trg slobode - Pjaceta

Kolovoz 2018.

  • 01. 08. - Otvorenje izložbe radova Jessice Pelucchini
    - 21:00 sat - Galerija Pik, izložba ostaje otvorena do 24.08
  • 02. 08. - Rapske glazbene večeri - Komorni trio Crisostomo
    - 21:00 sat - crkva sv. Križa
  • 03. 08. - Kantuni - od 03.08. do 07.08.
  • 05. 08. - Obilježavanje Dana pobjede i Dana domovinske zahvalnosti
    - Blagdan Šištovica - zabavni program u turističkom mjestu Banjol
    - 20:00 sati - Vela riva, Kaštel
  • 07. 08. - Miomirisni dani - Dani gospine trave, vriska i koromača - od 07. do 09.08.
  • 07. 08. - Ribarska fešta - Barbat
    - 20:00 sati - Vela riva, Kaštel
  • 08. 08. - Kazališna predstava "Za umrijet od smijeha" - Teatar Rugantino
    - 21:30 sati, Ljetno kino Rab
  • 09. 08. - Rapske glazbene večeri - Željko Vlahović (klavir)
    - 21:00 sat - crkva sv. Križa
  • 11. 08. - Ribarska fešta - Kampor
    - 19:00 sati - boćalište, Punta Kampora
  • 11. 08. - Ribarska fešta - Supetarska Draga
    - 19:00 sati , Supetarska Draga , Malin
  • 13. 08. - Kazališna predstava "Mrav, marav, mrav i cvrčak" - Teatar Oz
    - 21:00 sat - Poljanica kneginje Mande Budrišić
  • 14. 08. - Ribarska fešta - Barbat
    - igralište kod škole
  • 15. 08. - Blagdan Vele Gospe - zaštitnice Župe Rab
    - 20:30 sati - Folklorni programi  i Viteški turnir udruge rapskih samostreličara - Trg sv. Kristofora
  • 16. 08. - Rapske glazbene večeri - „Le TRIO“ , Marija Lešaja (sopran), Eda Rimanić (flauta), Iva ljubičić Lukić (glasovir)
    - 21:00 sat – crkva sv. Križa
  • 16. 08. - Kazališna predstava "Izvorno hrvatcko" - Ri teatar
    - 21:30 sati, Ljetno kino Rab
  • 17. 08. - Dječja predstava "U laži su kratke noge" - Ri teatar
    - 21:00 sat - Poljanica kneginje Mande Budrišić
  • 18. 08. - Ribarska fešta - Kampor
    - 19:00 sati - boćalište, Punta Kampora
  • 21. 08. - Simone Zanchini ZZ Quartet
    - 21.30 sati - Trg slobode - Pjaceta
  • 21. 08. - Izložba radova pod nazivom „Dijalog osam umjetnika iz osam zemalja“
    - od 21.08. do 14.09. - galerija Paradiso
  • 23. 08. - Rapske glazbene večeri - Laura Vadjon (violona) i Krešimir Hass (orgulje)
    - 21:00 sat - crkva Uznesenja Marijina
  • 25. 08. - Ribarska fešta - Kampor
    - 19:00 sati - boćalište, Punta Kampora
  • 25. 08. - Ribarska fešta - Supetarska Draga
    - 19:00 sati, Supetarska Draga, Malin
  • 25. 08. - Otvorenje izložbe radova Zdravka Milića
    - 21:00 sat - Galerija Pik, izložba ostaje otvorena do 06.09
  • 25. 08. - Ribarska fešta - Barbat
    - 19:00 sati - Vela riva, Kaštel
  • 30. 08. - Rapske glazbene večeri - Marijana Cirkveni (sopran), Sonja Runje (mezzosopran), Ljerka Očić (orgulje)
    - 21:00 sat - crkva Uznesenja Marijina

Rujan 2018

  • 01. 09. - Otvorenje Orguljskog festivala "Petar Nakić" Koncert Elena Roce (orgulje) i Zofie Souchowa (flauta)
    - 21:00 sat - Katedrala Uznesenja Marijina
  • 04. 09. - Orguljski festival "Petar Nakić" - Koncert Josipa Leko (orgulje) i Ana Ticl (sopran)
    - 21:00 sat - Katedrala Uznesenja Marijina
  • 06. 09. - Rapske glazbene večeri - „Antifonus“ - umjetnički voditelj Tomislav Fačini
    - 21:00 sat - crkva Uznesenja Marijina
  • 06. 09. - RAB JAZZ FEST - od 06.09. do 09.09.
    06. 09. - MATIJA DEDIĆ TRIO I GABI NOVAK
    - 20:00 sati - Sv. Ivan Evanđelista
    06. 09. - IVANA KINDL
    - 22:00 sati - Trg Minicipium Arba
    07. 09. - JAZZIANA CROATICA
    - 20:00 sati - Park Dorka
    07. 09. - ZVJEZDAN RUŽIĆ SEXTET
    - 21:45 sati - Park Dorka
    08. 09. - ELVIS STANIĆ GROUP
    - 20:00 sati - Trg Slobode - Pjaceta
    08. 09. - STOCHELO ROSENBERG I MOZES ROSENBERG FEAT MATE MATIŠIĆ
    - 21:45 sati - Ljetno kino
    09. 09. - MUSIC OF BOŠKO PETROVIĆ
    - 20:00 sati - Vila Mahač
    09. 09. - ERVIN BAUČIĆ BLUES BAND
    - 21:45 sati - Sv. Ivan Evanđelista
  • 08. 09. - Rapsko likovno ljeto - Otvorenje izložbe "Par - nepar"
    - 20:30 sati - Galerija Pik, izložba ostaje otvorena do 30.09.
  • 08. 09. - Orguljski festival "Petar Nakić" - Koncert Renata Bauer (orgulje)
    - 21:00 sat - Katedrala Uznesenja Marijina
  • 11. 09. - Orguljski festival "Petar Nakić" - Koncert Elizabeta Zalović (orgulje) i Mirta Kudrna (orgulje)
    - 21:00 sat - Katedrala Uznesenja Marijina
  • 13. 09. - Rapske glazbene večeri - SIMFONIJSKI PUHAČKI ORKESTAR HRVATSKE VOJSKE /dirigent: pukovnik Miroslav Vukojevac-Dugan; solistica: Barbara Suhodolčan 
    - 21:00 sat - Ljetno kino
  • 14. 09. - Međunarodna  likovna kolonija u galeriji Paradiso, 52. saziv
    - od 14.09. do 20.09. – galerija Paradiso
  • 16. 09. - Blagdan sv. Eufemije - posebni program u turističkom mjestu Kampor
  • 19. 09. - Izložba radova 52. saziva likovne kolonije u galeriji Paradiso - od 19.09. do 05.10. - galerija Paradiso
  • 21. 09. - Blagdan sv. Mateja - posebni program u turističkom mjestu Mundanije
  • 22. 09. - Smotra klapa "Rapske vedute"
    - Ljetno kino
  • 22. 09. - „Rab Island Trail 2018“
  • 26. - 30. 09. - Dani Cvite Fiskovića - znanstveni skup
  • 27. 09. - Obilježavanje svjetskog dana turizma
  • 29. 09. - Udičarenje 2018. - tradicionalno sportsko nadmetanje u turističkom mjestu Barbat

Listopad 2018

  • 06.10. - "3. Custom Car Show Rab"
  • 08.10. - Dan neovisnosti - prigodni program
  • 10.10. - Obilježavanje Dana zahvalnosti za plodove zemlje
  • 11.10. - Obilježavanje Svjetskog dana pješačenja i Svjetskog dana kruha - prigodni program
  • 24.10. - Dan branitelja Domovinskoga rata otoka Raba
  • 27.10. - Memorijal Tonsa-Staničić; međunarodni kup u podvodnom ribolovu

Studeni 2018

  • 01. 11. - Blagdan Svi Sveti - prigodni program