Kolovoz 2019.

  • 01.08. - Rapsko likovno ljeto - Otvorenje izložbe radova Matka Vekića
    - 21:00 sat, Galerija Pik - izložba ostaje otvorena do 21.08.
  • 01.08. - Rapske glazbene večeri - Vedran Kocelj (trublja), Krešimir Starčević (glasovir)
    - 21:00 sat, Crkva sv. Križa, Rab
  • 05.08. - Obilježavanje Dana pobjede i Dana domovinske zahvalnosti - Koncert Igora Delača i Aura banda
    - od 19:00 sati, Artić, Banjol
  • 06.08. - Lutkarsko-glazbena predstava za djecu „Tonko i muore“
    - 21:00 sat, Poljanica Mande Budrišić, Rab
  • 08.08. - Rapske glazbene večeri - Jelena Očić, (violončelo), Jose Gallardo (glasovir)
    - 21:00 sat, Crkva sv. Križa, Rab
  • 12.08. - Zvjezdan Ružić - Pianotron
    - 21:00 sat, dvorište ispred crkve sv. Petra, Supetarska Draga
  • 15.08. - Blagdan Vele Gospe - zaštitnice Župe Rab
    - 20:30 sati - Folklorni programi  i Viteški turnir udruge rapskih samostreličara, Trg sv. Kristofora
  • 19. do 21.08. - Rab centar svijeta - Priča o zelenom otoku Dramske radionice za djecu od 5 do 12 godina
    - 19.00 do 21.00 sat, Prostor sv. Ivana Evanđelista
  • 22.08. - Rapske glazbene večeri - Marta Meštrović (oboa), Ana Lucić (glasovir)
    - 21:00 sat, Crkva sv. Križa, Rab
  • 23. do 27.08. - RAFF Rab film festival
  • 23.08. - Rapsko likovno ljeto - Otvorenje izložbe fotografija Domagoja Burilovića
    - 21:00 sat, Galerija Pik - izložba ostaje otvorena do 04.09.
  • 29.08. - Rapske glazbene večeri - Zadarski kvartet klarineta
    - 21:00 sat, Crkva sv. Križa, Rab
  • 31.08. - Otvorenje Orguljskog festivala ''Petar Nakić'' - Mirko Jankov (orgulje), Ida Bilić (sopran)
    - 21:00 sat, Katedrala Uznesenja Marijina, Rab

Rujan 2019.

  • 03.09. - Orguljski festival ''Petar Nakić" – Dalibor Miklavčić – Slovenija (orgulje),
    - 21:00 sat, Katedrala Uznesenja Marijina, Rab
  • 05.09. - Rapske glazbene večeri - Dijana Grubišić Čiković (harfa), Tamara Coha Mandić (flauta)
    - 21:00 sat, crkva sv. Križa, Rab
  • 05.09. - Rab Jazz Festival - Vasil Hadžimanov
    - 21:00 sat, Ljetno kino Rab
    Radojka Šverko kvartet
    - 22:00 sata, Prostor sv. Ivana Evanđeliste, Rab
  • 06.09. - Rab Jazz Festival - Jacoppo Zanette quartet
    - 21:00 sat, Park Dorka, Rab
    Filosofia
    - 22:00 sata, Trg Municipium Arba, Rab
  • 06.09. - Rapsko likovno ljeto - Otvorenje izložbe portreta iz zbirke Muzeja moderne i suvremene umjetnosti Rijeka ''Shvatiti sebe''
    - 21:00 sat, Galerija Pik - izložba ostaje otvorena do 26.09.
  • 07.09. - Orguljski festival ''Petar Nakić" - Mario Penzar (orgulje)
    - 21:00 sat, Katedrala Uznesenja Marijina, Rab
  • 07.09. - Rab Jazz Festival - Duško Gojković kvintet  
    - 21:00 sat, Vila Mahač, Rab
    Tamara Obrovac
    - 22:00 sata, Prostor sv. Ivana Evanđeliste, Rab
  • 08.09. - Rab Jazz Festival - Branimir Gazdik quartet
    - 21:00 sat, Trg Sobode (Pjaceta), Rab
    Uruš Perić kvartet
    - 22:00 sata, Park Dorka, Rab
  • 10.09. Orguljski festival ''Petar Nakić" – Milan Hibšer (orgulje)
    - 21:00 sat, Katedrala Uznesenja Marijina, Rab
  • 12.09. - Rapske glazbene večeri - završni koncert polaznika majstorskog tečaja ''Dunja Vejzović Masterclass'' operne dive Dunje Vejzović uz operni orkestar HNK Ivan pl. Zajc Rijeka
    - 21:00 sat, Kino Rab
  • 17.09. - Foto Hrvatska - radionica
    - u periodu od 17. do 21.09.
  • 19.09. - Rapske glazbene večeri - Ansambl ''Glazbene staze''
    - 21:00 sat, Crkva sv. Križa, Rab
  • 27.09. - Obilježavanje svjetskog dana turizma

Listopad 2019.

  • 08.10. - Dan neovisnosti - prigodni program
  • 10.10. - Obilježavanje Dana zahvalnosti za plodove zemlje
  • 11.10. - Obilježavanje Svjetskog dana pješačenja i Svjetskog dana kruha - prigodni program
  • 11.10. - Kazališna predstava „Trešnja“, kazalište PlayDrama
  • - 20:00 sati, Kino Rab
  • 24.10. - Dan branitelja Domovinskoga rata otoka Raba

Studeni 2019.

  • 01. 11. - Blagdan Svi Sveti - prigodni program
  • 30. 11. - 07.01. - Blagdanska ugostiteljska ponuda i Božićni sajam
    Trg sv. Kristofora i  Trg Municipium Arba
  • 30. 11. - 07.1. - Klizalište Rab,
    Trg sv. Kristofora
  • 30. 11. - 07.01. - Božićna čarolija
    Povijesna jezgra Grada i park Boškopini
  • 30. 11. - Paljenje lampica na božićnom drvcu
    Trg Municipium Arba, 20.00 sati
  • 30. 11. - Koncert Giuliano i Diktatori
    Trg Municipium Arba, 21.00 sat

Prosinac 2019.

  • 01. 12. - Paljenje prve adventske svijeće
    Prigodan program -  Dječji vrtić „Pahuljica“ Rab
    Park Dorka, 19:00 sati
  • 02. 12. - Ususret sv. Nikoli - Kazališna predstava za djecu
    Snjeguljica d.d. - GKL Rijeka
    Kino Rab, 10:30, 11:30 i 12:30 sati
  • 04. 12. - Koncert Glazbene škole I. M. Ronjgova, podružnica Rab - „Sv. Nikola“
    Glazbena škola, 18:00 sati
  • 06. 12. - Doček sv. Nikole - podjela poklona
    Trg Municipium Arba, 09:30 sati
  • 06. 12. - Prigodni program obilježavanja dana sv. Nikole - Rapska plovidba d.d.
    Gradska loža, 10:00 sati
  • 06. 12. - Koncert Fluentes
    Trg Municipium Arba, 21:00 sat
  • 08. 12. - Paljenje druge adventske svijeće
    Prigodan program - Osnovna škola Ivana Rabljanina Rab
    Park Dorka, 19:00 sati
  • 13. 12. - Koncert 058
    Trg Municipium Arba, 21:00 sat
  • 14. 12. - Koncert Snugas i Ala da
    Trg Municipium Arba, 21:00 sat
  • 15. - 31. 12. - Božićno  novogodišnji vlakić
    od sportske dvorane do Nove rive
    svakodnevno (osim na Božić) od 09:00 - 12:00 i od 17:00 - 19:00 sati
  • 15. 12. - Paljenje treće adventske svijeće
    Prigodan program - Osnovna škola Ivana Rabljanina Rab
    Park Dorka, 19:00 sati
  • 18. 12. - Božićni koncert Glazbene škole I. M. Ronjgova, podružnica Rab
    Kino Rab, 18:30 sat
  • 19. 12. - Koncert Dječjeg vrtića "Pahuljica" Rab "Usustret Božiću"
    Školska sportska dvorana, 18.00 sati
  • 20. 12. - Božićno druženje
    Žive jaslice - OŠ Ivana Rabljanina Rab, PŠ Banjol i DV Perlice PO Banjol
    Kulturni program
    Ispred područne škole Banjol, 18:00 sati
  • 20. 12. - Koncert Jelene Radan i Meritas “Here comes the Christmas“
    Trg Municipium Arba, 21:00 sat
  • 21. 12. - Božićno novogodišnja biciklijada, BK Mag Rab
    okupljanje na Trg Municipium Arba, 09:00 sati
  • 21. 12. - Koncert klape Vinčace i Josa Butorca
    Trg Municipium Arba, 20:00 sati
  • 22. 12. - Predstava na ledu „Neobična ledena čarolija“ - Klizački klub „Medo“
    Trg Sv. Kristofora, 16:00 sati
  • 22. 12. - Božićno druženje
    Žive jaslice - Udruga Tunera
    Kulturni program
    Crkva sv. Petra, Supetarska Draga, 19:00 sati
  • 22. 12. - Paljenje četvrte adventske svijeće
    Zbor mladih Župe UznesenjaBDM Rab "Kristofor“
    Park Dorka, 19:00 sati
  • 24. 12. - Badnjak
    Trg Municipium Arba, od 09:45 sati
    - slijetanje Djeda Božićnjaka padobranca na Novu rivu i program uz moto mrazove
    - podjela sadnica maslina parovima vjenčanima u 2019. godini
    - tradicionalna gastro ponuda ribljih specijaliteta
    - glazbeni program uz grupu Insula
  • 27. 12. - Božićni koncert rapskih klapa
    Crkva Uznesenja BDM, 19:00 sati
  • 28. 12. - Novogodišnja i Twist off utrka Triatlon kluba Rab
    - dječje utrke, 10:00 sati
    - glavna utrka, 12:00 sati
    - Twist off utrka, 18:00 sati
  • 28.12.  Koncert Prljavo kazalište
    Trg Municipium Arba, 21:00 sat
  • 29. 12. - Planinarski izlet Zmajevom stazom (srednje teška staza), PD Kamenjak
    Okupljanje kod crkve sv. Petra, Supetarska Draga, 9:00 sati
  • 30. 12. - Božićno druženje
    Žive jaslice - Udruga Tunera
    Kulturni program
    Park Dorka, 19:00 sati
  • 31. 12. - Silvestrovo - Trg Municipium Arba, od 10:00 sat
    Kulturni program - Limena glazba DVD-a Rab, Folklorno društvo „Rapski tanac“
    Tradicionalna gastronomska ponuda
    Doček Nove godine u podne za djecu - „Tisuću najljepših želja“
    Zabavni program uz grupu Supernova
    Doček Nove godine - koncert  Tonya Cetinskog